بهترین مطالب فارسی دربارۀ دیجیتال برندینگ

یکی از مهم‌ترین مفاهیم کاربردی در دنیای کسب‌وکار و فعالیت دیجیتال امروز، بحث «دیجیتال برندینگ» است.

تصمیم گرفتم فهرستی از منابع کاربردی با این مضمون، تهیه کنم و با توضیحات تکمیلی ارائه‌شده برای آن‌ها، در اختیارتان قرار بدهم تا به جامعیتی از مهم‌ترین تعاریف، دست پیدا کنید.

فهرست حاضر به شما کمک می‌کند تا در وقت خود صرفه‌جویی کرده و بتوانید به بهترین منابع مرتبط با این موضوع دسترسی داشته باشید.

فهرست مطالب آموزنده دیجیتال برندینگ:

  1. سایت وب برندینگ

اولین سایت در جستجوی گوگل برای موضوع دیجیتال برندینگ، سایت وب برندینگ است. تلاش این سایت، بر ارائۀ استراتژی‌های نوین برندسازی در فضای آنلاین است. مفاهیمی که در دنیای مدیریت مطرح هستند مانند ارتباط با مشتری، کارآفرینی و برندسازی، از مضامین مهم این سایت است.

تعریف دیجیتال برندینگ در این سایت: برند سازی دیجیتال، راهکاری برای بازاریابی است که می‌تواند سیل عظیمی از مشتریان را به سمت شما جذب کند؛ و به عنوان راهکاری برای گسترش اعتماد و برند در فضای دیجیتال، شناخته می‌شود.

در این سایت با پرداختن به مقالات و موضوعات تفکیک‌شده و موردی‌تر، مفهوم حاضر را برای صنایع مختلف و کاربری‌های متفاوت، توضیح می‌دهد.

  1. سایت برندگاه

این سایت تلاش می‌کند مکانی برای آموزش و تسریع روند دیجیتال برندینگ باشد و برای رسیدن به این هدف، به آموزش‌هایی مانند طراحی سایت، سئو، دیجیتال مارکتینگ، پرداخته است.

مقالاتی با موضوعات مختلف مانند «ویژگی‌هایی برای نام برند ایده‌آل»، باهدف تسریع در فرایند دیجیتال برندینگ و صرف کمترین هزینه و زمان برای رسیدن به نتیجه، در این سایت عنوان‌شده است.

  1. سایت itgama.ir

در این سایت به توضیح مفاهیمی مانند تأثیرگذاری برند، برنامه‌ریزی استراتژیک، توسعه برند و تحقیقات بازار پرداخته‌شده است. همچنین مقالاتی برای تصویرسازی برند، برنامه‌ریزی محتوا و رسانه‌های اجتماعی، آورده شده است.

تعریف دیجیتال برندینگ در این سایت: برند یک واژه است ولی برندینگ، یک فعالیت مدیریتی مستمر و طولانی است که باید آن را به‌طور هدفمند دنبال کرد تا بتوان در ایجاد یک هویت و برند، توسعه و حفظ آن به موفقیت رسید.

  1. سایت شهرآرا

تعریف دیجیتال برندینگ در این سایت: به نام و هویت تجاری که معرف یک کالا است برند گفته می‌شود. برند می‌توان یک نشان تجاری، یک شخص و یا حتی یک عبارت باشد. برندسازی در فضای آنلاین، دیجیتال برندینگ خوانده می‌شود.

برخی از خدمات آنلاین برندینگ در این سایت عبارتنداز: مشاوره بازاریابی محتوا، مشاوره سئو، آنالیز سایت و تدوین استراتژی برندنیگ، طراحی سایت، طراحی اپلیکیشن، طراحی هویت بصری و برند

  1. سایت vahid-zarei.com

این سایت بیشتر به آموزش و مشاور کسب‌وکارها می‌پردازد.

تعریف دیجیتال برندینگ در این سایت: به بخشی از برندسازی گفته می‌شود که در آن به جای فضای واقعی، جایگاه و تأثیرگذاری برند در فضای مجازی موردتوجه قرار می‌گیرد. همان‌طور که برای موفقیت کسب‌وکار در فضای واقعی باید برنامه‌ریزی دقیق صورت گیرد نحوه ورود و حضور در شبکه‌های اجتماعی و فضای وب نیز باید هوشمندانه برنامه‌ریزی گردد.

  1. سایت smartmedia.ir

انتشار مقالاتی برای بهینه‌سازی سئو و وب‌سایت، نکاتی در خصوص ایمیل مارکتینگ و مقالاتی برای شروع کسب‌وکاری دیجیتال، از مهم‌ترین مضامین این سایت است.

تبلیغات در گوگل، طراحی سایت و بازاریابی، از موضوعات محوری سایت است.

نتیجه گیری:

با بررسی سایت‌های عنوان‌شده با موضوعیت «دیجیتال برندینگ»، به نتیجه رسیدم که گام‌های اجرایی برای ساخت و گسترش این مفهوم، جای کار زیادی دارد.

برای کسی که می‌خواهد به صورت تخصصی در رابطه با دیجیتال برندینگ آموزش ببیند و گام‌های عملی برای رسیدن به آن را طی کند، لازم است علاوه بر مطالعۀ برخی از مفاهیم خوبی که در این سایت‌ها عنوان‌شده است، مطالعاتی کاربردی‌تر و عملی‌تر داشته باشد تا از حوزۀ نظر فراتر برود و قادر باشد این مفاهیم را به کارهای عملیاتی، نزدیک‌تر کند.

کسانی که به صورت تخصصی در این حوزه کار می‌کنند، با اشراف بر الزام کاربردی بودنِ این مفاهیم، می‌توانند کمک شایانی به عملی کردن تعاریف و مفاهیم بکنند. در این راستا، استفاده از زبانی ساده و مفهومی‌تر برای هدایت افرادی که تازه با این حوزه آشنا شده‌اند، می‌تواند مفیدتر و مثمر ثمر باشد.

عضویت در کانال تلگرام ناهید عبدی

پاسخ دهید