در خودتان غوطه‌ور شوید

با ترس‌هایمان روبه‌رو شویم. آن‌ها را از دغدغۀ ذهن، به کلماتی بر روی کاغذ تبدیل کنیم؛ و از کلمات به اقدام و عمل کردن برسیم.

علایق دفن شده‌مان را بیرون بکشیم. جسارت زندگی کردن آن‌ها را به خودمان بدهیم. به این فکر کنیم که تنها یک‌بار زندگی کردن، ارزش خودِ واقعی بودن را دارد.

در خودمان غوطه‌ور شویم. درِ گنجینۀ درونمان را نیمه‌باز بگذاریم و هرازگاهی در فرصتی، پای حرف‌های دل خودمان بنشینیم و ساعاتی را با خودمان خلوت کنیم.

تخیلمان را تحریک کنیم. برنامه‌ای برای یک هفته تنظیم کنیم که در آن یک کار خلاقانه انجام دهیم. اجازه دهیم نگاه جستجوگر ما، در پس هر اتفاقی، به دنبال ایده‌های نو بگردد.

گاهی از عصر شتاب‌زدگی فاصله بگیریم. آگاهانه، آرام و با طمأنینه کارکنیم. حق کند کاری و بی‌حوصلگی‌های گاه و بیگاه را به خود بدهیم و شتاب‌زدگی برای همه وقت و همه چیز را محکوم کنیم. این لحظات را به‌مثابۀ تنفسی ضروری بین دوندگی‌های زندگی‌مان، بر خود ببخشیم و ارج بگذاریم.

خشم‌های فروخفته از انسان‌های نالایقِ اطرافمان را، به مهربانی‌هایی تبدیل کنیم که قرار است به انسان‌هایی بخشیده شوند که هیچ‌گاه نتوانند برای ما جبرانش کنند.

در تنهایی‌ها و دل‌مردگی‌ها، به خودمان یادآوری کنیم می‌توانیم بزرگ‌ترین آدم‌های تاریخ را مهمان فکرمان کنیم و ساعاتی را با خواندن کتاب‌هایشان، به معنای واقعی زندگی کنیم.

عضویت در کانال تلگرام ناهید عبدی

1 دیدگاه

  1. محسن

    ۱۳۹۶-۱۱-۱۲ at ۸:۰۰ ق.ظ

    سلام. این مطلب امروز ساعت ۱۴ در کانال وبلاگستان فارسی منتشر می شود.
    https://t.me/Persianweblogs

پاسخ دهید