بهترین شغل خلاقانه برای زنان

اگر بخواهیم فهرستی از مشاغلی تهیه کنیم که برای چند سال آینده همچنان پابرجا خواهند ماند، بی‌شک تعداد زیادی از مشاغل این لیست، مرتبط با تولید محتوا خواهند بود.

این‌گونه مشاغل، نه‌تنها به قوت خود باقی خواهند ماند بلکه هرساله سهم بیشتری از اشتغال جهان را به خود اختصاص می‌دهند.

اگر بخواهم صرفاً بحث تولید محتوا را در اینجا مطرح کنم، به نظر می‌رسد آیندۀ درخشان شغلی درزمینۀ تولید محتوا، در انتظار همه، خصوصاً زنان خواهد بود.

جنس دغدغه‌های زن امروز، ورود به اجتماع نیست، درخشیدن در اجتماع است.

مطالبی که در ادامه می‌نویسم، صرفاً برداشت شخصی است و تجربیات و مطالعات اخیرم در آن دخیل است.

چرا زنان می‌توانند در تولید محتوا موفق باشند؟

اگر به روند کلی جامعه نگاه کنیم، می‌بینیم که مشاغل امروز دنیا، از اقتصاد تولیدی به اقتصاد خدماتی روی آورده‌اند.

اقتصاد خدماتی، مستلزم به‌کارگیری مهارت‌های جدیدی مانند برقراری ارتباط مؤثر، تمرکز، کارتمی، خلاقیت و هنر گفتگو است. مشاغلی مانند تولید محتوا هم نیازمند چنین مهارت‌هایی هستند.

تولید محتوای موفق نیازمند کار متمرکز، خلاقیت و تعهد در عملکرد است. همچنین نیازمند مسئولیت‌پذیری بالا، مطالعۀ بیشتر و شناخت بهتری از جهان اطراف است.

الزاماً این قاعده در مورد همه و در همه‌جا کلیت ندارد اما در بسیاری از موارد شاهد هستیم که زنان در ویژگی‌های یادشده، بهتر از مردان ظاهرشده‌اند.

آمار مطالعاتی در بسیاری از کشورهای دنیا نشان می‌دهد زنان، بیشتر از مردان مطالعه می‌کنند. در بسیاری از مواقع تعهد کاری زنان در مشاغل مختلف، چشمگیرتر از مردان است. زنان به لحاظ جنسیتی، تمایل بیشتری به شناخت دنیای اطرافشان دارند و زمان بیشتری را برای این مقوله صرف می‌کنند.

با توجه به موارد ذکرشده، به نظر می‌رسد فرصت شغلی بسیار جذاب و آینده داری، برای همۀ کسانی ایجادشده است که این فرصت را می‌بینند و مهارت‌ها و شرایط زندگی‌شان را با آن تطبیق می‌دهند.

در پست‌های بعدی، بیشتر دراین‌باره خواهم نوشت.

عضویت در کانال تلگرام ناهید عبدی

پاسخ دهید