قاعدۀ ۱۰ برابر در تولید محتوا

ساعت‌های کاری طولانی، الزاماً دلیلی برای موفق‌تر شدن نیست.

گذراندن زمان‌های طولانی از روز و هفته با شریک عاطفی، به معنای عمیق بودن این رابطه نیست.

مدرک دانشگاهی بالاتر، الزاماً به معنای بیشتر بودن درک و فهم و سواد نیست.

همۀ این‌ها را گفتم که به همان قاعدۀ مهم و همیشگی اشاره‌کنم که «الزاماً حضور داشتن و فعالیت کردن، دلیل بر نتیجه‌بخش بودن نیست».

یکی از مصداق‌های بارز این قاعده، در دنیای تولید محتوا نمود پیدا می‌کند.

کافی ست بنا به ضرورت، به دنبال محتوایی مناسب و مفید در فضای وب فارسی بگردید. با وجود انبوه سایت‌های مختلفی که در مورد موضوع خاصی محتوا تولید کرده‌اند، به‌ندرت سایت‌هایی را می‌بینید که بدون کپی کاری، مطلبی را فهمیده و درک کرده باشند و آن را در قالب قواعد درست محتوایی، ارائه دهند.

کتابی از گرانت کاردون را با عنوان «قاعدۀ ۱۰ برابر» می‌خواندم که احساس کردم برخی از مفاهیم کتاب، می‌تواند برای موفقیت در تولید محتوای اثربخش، مناسب باشد.

(قاعدۀ ۱۰ برابر بر این اصل استوار است که هر هدفی با اقدام صحیح به میزان صحیح همراه با پافشاری، قابل دستیابی است).

پیشنهاداتی را برای تولید محتوا مطابق باقاعدۀ ۱۰ برابر:

برای تولید محتوای اثربخش و تأثیرگذار، ۱۰ برابر بیشتر از دیگران مطالعه کنید.

به دنبال میانبر نباشید و به سطوح معمولی و مورد انتظار، بسنده نکنید. حداقل ۱۰ مقالۀ تخصصی درزمینۀ خاص فعالیتتان مطالعه کنید و بعد شروع به تولید محتوا کنید.

چک لیستی تهیه کنید که در آن حداقل ۱۰ مورد برای سنجش کیفیت کارتان در نظر گرفته باشید. سعی کنید این محتوای تخصصی را، حداقل ۱۰ برابر ساده‌تر از دیگران ارائه دهید.

مهارت‌ها و توانمندی‌هایتان را برای تولید محتوا افزایش دهید. حساسیت برای جلب رضایت همۀ مخاطبانتان را کاهش دهید و ۱۰ برابر کم‌تر به انتظار تأیید و توجه دیگران بنشینید.

برای دیدن سایت‌های متوسط‌، نگاهی به انبوه سایت‌های موجود در فضای وب فارسی بیندازید. آن‌ها را به عنوان پایه‌ای برای خود در نظر بگیرید و تلاش کنید ۱۰ برابر حضور باکیفیت‌تری داشته باشید.

برای ایجاد ارتباطات مفید در فضای دیجیتال، ۱۰ برابر بیشتر فعالیت کنید.

اگر کلیدواژه‌ای را مناسب دیدید، تعهد کامل نسبت به آن داشته باشید و برای آن موضوع، ۱۰ برابر بیشتر از دیگران محتوا تولید کنید.

با استفاده از ابزارهایی مانند گوگل ترند، کلیدواژه‌هایی را که ارزش بیشتری برای زمان گذاشتن دارند پیدا کنید و برای تولید محتوای غیر کپی و اثربخش برای آن‌ها، ۱۰ برابر بیشتر فعالیت کنید.

یکی از اهدافتان را بر این قاعده استوار کنید که معیاری شوید برای اینکه دیگران، میزان موفقیت فعالیت‌هایشان را با محتوای شما قیاس کنند. برای رسیدن به این هدف، ۱۰ برابر بیشتر حضورداشته باشید و تلاش کنید.

عضویت در کانال تلگرام ناهید عبدی

2 دیدگاه

  1. محسن

    ۱۳۹۶-۱۱-۲۱ at ۱:۳۶ ق.ظ

    چقدر این مطلب عالى بود. من هم از یک کارآفرین آمریکایی به نام گری وى (Gary Vee) در کوتاه مدت ده برابر سرعت و در بلند مدت ده برابر دیگران صبر داشتن رو یاد گرفتم

پاسخ دهید