با هدفون محتوا تولید کنید

دیوید لینچ فیلم‌ساز در قسمتی از کتاب صید ماهی بزرگ می‌نویسد:

«گاه قطعه‌ای موسیقی می‌شنوی که با صحنه‌ای از فیلمت همخوان است. وقتی کاری را جلوی دوربین می‌برم، غالباً چنین قطعه‌ای را هم‌زمان با شنیدن گفت‌و‌گوی شخصیت‌ها، با هدفون گوش می‌کنم. با گوش دادن به موسیقی، می‌توان اطمینان یافت که آیا امور در مسیر درست قرار دارند یا خیر».

تولید محتوا می‌تواند در طیفی تعریف شود که متأسفانه در برخی از موارد، تمایل به یکی از دو سر طیف، خیلی بیشتر است.

از یک‌طرف کسانی هستند که محتوا تولید می‌کنند صرفاً برای اینکه آن را بفروشند. در طرف دیگر این طیف، تولید محتوا صرفاً برای بایگانی کردن شخصی یا به قصد دور ریختن، انجام می‌شود.

نقطۀ بهینه برای تولید محتوا، جایی بین این دو سر طیف است که البته بسته به شرایط، می‌تواند به یکی از دو سمت، متمایل‌تر شود.

فارغ از نوع محتوایی که تولید می‌شود، قرار است این محصول در اختیار مخاطب قرار بگیرد و به طریقی منتشر شود.

محتوای موفق، محتوایی است که سهم مخاطب در آن به خوبی رعایت شده است. حتی اگر دل نوشته‌ای شخصی است، اما به قصد خوانده شدن توسط فردی دیگر، نوشته‌شده است.

خوب است قبل از اقدام برای تولید محتوا، چک لیستی از دیدگاه‌ها و سؤالات احتمالی که در ذهن مخاطب شکل می‌گیرد، هنگامی‌که با محتوای شما مواجه می‌شود را داشته باشید و به آن‌ها فکر کنید.

در طول انجام کار، قدری آن‌ها را مرور کنید (مانند صدایی در هدفون، به آن‌ها گوش کنید) و قسمت‌های مختلف محتوا را با آن‌ها درگیر کنید.

عضویت در کانال تلگرام ناهید عبدی

پاسخ دهید