مقدار استاندارد برای انواع متن، پادکست و ویدیو

خیلی‌ها مدام درگیر حد و اندازه‌ها هستند. رعایت استانداردها تا حدی خوب است که ما را با روش صحیح‌تر انجام کار آشنا کند ولی تبعیت کردن از آن همیشه و در همه‌جا لازم نیست.

یکی از مهم‌ترین این درگیری‌ها در مورد تعیین استانداردی برای پست‌های وبلاگی است. اینکه کوتاه نوشتن بهتر است یا نوشتن پست‌های بلند چند هزارکلمه‌ای.

واقعیت این است خصوصاً در این مورد، درگیر شدن در حد و اندازۀ پست وبلاگی و تعداد کلمات خیلی نمی‌تواند راهگشا باشد. کلمات باید تا حدی مورداستفاده قرار بگیرد که پیام اصلی در کوتاه‌ترین حد ممکن منتقل شود.

توجه به کیفیت خیلی مهم‌تر از کمیت است. ممکن است پیام تولیدکنندۀ محتوا به راحتی در ۲۰۰ کلمه منتقل شود حتی اگر استاندارد بالاتر از این مقدار را هم بپذیرد.

مثل استفاده از چاقوی گرمی است که کره را می‌برد و آن را ذوب می‌کند، باید در گرماگرمی که خواننده حوصله و زمان خواندن پست را دارد، موجزترین کلمات او را با متن موردنظر همراه کنند تا بدون زیاده‌گویی، ذهن خواننده در ماجرای اصلی پیام ذوب شود و به خوبی درگیرش شود.

ولی در کل استانداردهایی برای انواع محتوای مورداستفاده در بازاریابی محتوا ارائه‌شده است.

یکی از بهترین استانداردهای ارائه‌شده، راهنمایی است که آن هندلی  آن را ارائه کرده است. جدول زیر مقدارهای ایده‌آل را برای انواع روش‌های بازاریابی محتوا توضیح می‌دهد:

اینستاگرام ناهید عبدی

2 دیدگاه

 1. فربد وزیری

  ۱۳۹۷-۰۴-۱۹ at ۱۰:۳۸ ق.ظ

  سلام خانم عبدی
  ممنون بابت مطلب مفیدتون

 2. مهدی درویشی

  ۱۳۹۷-۰۴-۱۹ at ۱۱:۳۳ ب.ظ

  سلام خانم عبدی
  ممنونم از نوشتن این پست، برای من که یک کامل گرا درحال بهبود هستم بشدت نیاز بود !
  اما خب برای نوشتن در وبلاگ فقط مینویسم و به حجم دقت نمیکنم 🙂

پاسخ دهید