چرا وبلاگ‌نویسی مهم است؟

افرادی هستند که دست به کار شده و وقایع را رقم می‌زنند. دیگران هم نظاره‌گر انجام امور هستند و  در شگفت‌اند از آنچه روی داده است.

این جملات از جیم لوول را برای خودم نوشته بودم که تا چندی پیش تنها نظاره‌گری در فضای دیجیتال بودم و فعالیتی جدی در این فضا نداشتم.

حالا که به آن روزها نگاه می‌کنم شگفت‌زده می‌شوم که چطور بدون پیوستن روزانه به این فضا می‌توانستم زندگی کنم و باز هم شگفت‌زده می‌شوم از اتفاقات خارق‌العاده‌ای که می‌تواند در این فضا رقم بخورد.

به‌شخصه فکر می‌کنم بلندترین صدایی که هر فرد می‌تواند در دنیای امروز داشته باشد، حضور در فضای دیجیتال است و یکی از بهترین انواع حضور، وبلاگ نویسی روزانه است.

وبلاگ نویسی را مهم می‌دانم چراکه اگر کسی چنین سؤالاتی را از من بپرسد، قطعاً یکی از بهترین راهکارها را وبلاگ نویسی منظم و روزانه می‌دانم:

چگونه می‌توانم به انسان خلاق‌تری تبدیل شوم؟

وقتی مجبوری هرروز بنویسی و مجبوری درست بنویسی و به نام خودت منتشر کنی، خلاقیت تو چاره‌ای جز بروز کردن ندارد.

چگونه می‌توانم به یک متفکر تبدیل شوم؟

تبدیل شدن به یک متفکر نه نیاز به ژست خاصی دارد و نه حال و هوایی بخصوص. فقط کافی‌ست نخی به انگشت افکارت بسته باشی که هر بار نگاهش می‌کنی یادت بیندازد باید عمیق‌تر ببینی، دقیق‌تر درک کنی و از هیچ پدیده‌ای در اطرافت ساده نگذری.

وبلاگ شخصی حکم همان نخی را دارد که هرروز به تو یادآوری می‌کند لازم است بیشتر از خودت باشی.

چگونه می‌توانم ارتباطات جدی و سازنده برقرار کنم؟

هیچ‌وقت تا اندازه‌ای که دست‌به‌قلم نبرده باشی و از درونیات و باورهایت ننویسی به این مهم پی نمی‌بری که حرف تو، حرف دل بسیاری از افراد دیگری است که در جامعه زندگی می‌کنند و حرف‌هایی که ممکن است برای تو جزو بدیهیات باشند تا چه اندازه می‌تواند متحول کنندۀ زندگی دیگران باشد.

چگونه می‌توانم عزت‌نفسم را رشد دهم؟

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که باعث رشد عزت‌نفس می‌شود این است که حرفی برای گفتن داشته باشی و آن حرف را در بهترین فضا و زمان ممکن ابراز کنی. وبلاگ نویسی فضایی در اختیارت قرار می‌دهد که قدرتمندانه حرف‌هایت را به زبان بیاوری و منتشر کنی.

چگونه می‌توانم به کتاب‌خوانی حرفه‌ای تبدیل شوم؟

روزانه نویسی تو را مجبور به روزانه خوانی می‌کند. نمی‌توانی ندانی و نخوانی و بنویسی. وبلاگ نویسی روزانه تو را وادار می‌کند کتابی برداری، ولو در حد چند صفحه آن را ورق بزنی تا تداعی‌های جدیدی در ذهنت شکل بگیرد. ضمن اینکه هدفمندتر و عمیق‌تر خواهی خواند.

چگونه می‌توانم رزومه‌ای قوی و همیشه آماده داشته باشم؟

قبلاً هم گفته‌ام رزومۀ پویای ما می‌تواند وبلاگی باشد که هرروز در آن می‌نویسیم. این زنده‌ترین سندی است که نشان از طرز تفکر و دغدغه‌های اصلی ما دارد.

چگونه می‌توانم نویسندۀ بهتری باشم؟

وقتی از خودت می‌نویسی، ساده می‌نویسی، هرروز می‌نویسی، می‌دانی چه می‌خواهی بگویی و با دقت و هدفمند می‌نویسی، درواقع هرروز در مسیر توانمندتر شدن در مسیر نویسندگی گام برمی‌داری.

چگونه می‌توانم رشد کنم و به موفقیت‌های بیشتری در آینده دست پیدا کنم؟

اگر بخواهیم حساب رشد و موفقیت را از یک سری کلمات فانتزی جدا کنیم و جدی‌تر و اصولی‌تر به آن‌ها فکر کنیم لازم است حساب‌وکتاب درستی در رابطه با میزان رشد خود داشته باشیم.

لازم است روند رشد خود را ترسیم کنیم و جای پای مهارت‌هایمان را رصد کنیم تا متوجه شویم از کجا شروع کرده‌ایم و قرار است به کجا ادامه دهیم.

وبلاگ نویسی سندی زنده است که این امکان را در اختیار ما قرار می‌دهد تا روند رشد خود را درگذر زمان ببینیم.

چگونه می‌توانم تأثیرگذار باشم؟

قرار نیست برای تأثیرگذاری بر زندگی دیگران و مفید واقع‌شدن کار عجیب‌وغریبی انجام دهیم. همین‌که تجربه‌ای را با گوشت و پوست خود احساس کرده‌ایم و حالا آن‌ها را در قالب کلمات می‌ریزیم و به صورت یک پست وبلاگ منتشر می‌کنیم، بیش از آنچه تصور کنیم تأثیرگذار خواهیم بود.

چگونه می‌توانم به علایقم پی ببرم؟

بعد از مدت زمانی که از وبلاگ نویسی می‌گذرد و هنگامی‌که به حجم نوشته‌هایتان در مورد موضوعات مختلف نگاه می‌کنید، خودتان و علایقتان را بهتر خواهید شناخت. می‌فهمید در مورد چه مسائلی حرف بیشتری برای گفتن دارید، کدام ها بیشتر دغدغۀ ذهنتان بوده‌اند و به چه مسائلی بهای بیشتر داده‌اید و عمیق‌تر در موردشان نوشته‌اید.

اینستاگرام ناهید عبدی

پاسخ دهید