ناهید عبدی

دوره کتاب‌نویسی | 1 کتاب آموزشی+12 فایل صوتی | چگونه یک کتاب ساختاریافته و حرفه‌ای بنویسیم؟

دورۀ کتاب‌نویسی با ناهید عبدی
چگونه یک کتاب ساختاریافته و حرفه‌ای بنویسیم؟
1 کتاب آموزشی+
12 فایل صوتی

دوره کتاب نویسی-آموزش نوشتن کتاب-ناهید عبدی

داستان کتاب‌نویسی من

داستان اولین کتاب‌های من برمی‌گردد به دوران شروع تدریسم در دانشگاه و مؤسسات آموزشی.

بعدازاینکه هر درسی را برمی‌داشتم و قبل از شروع کلاس، عادت داشتم محتوای درس را به‌صورت کتابی مفصل در اختیار دوستان قرار بدهم و از همان جلسۀ اول عنوان می‌کردم که دانشجویان می‌توانند صرفاً با خواندن آن محتوا، در کلاس شرکت نکنند.

البته درست است که این محتوا را به اسم کتاب عرضه نمی‌کردم اما به‌مرورزمان، ساختار نوشتن یک کتاب کامل را به آن داده بودم.

رفته‌رفته که دروس مهندسی و مدیریت کمرنگ‌تر شد و علاقه و کارم درزمینۀ نویسندگی بیشتر، بنای کارم را به‌صورت تمام‌وقت و به شکل جدی و حرفه‌ای بر نوشتن گذاشتم.

طولی نکشید که خانه‌ام را غرق در بهترین کتاب‌های نویسندگی و لپ‌تاپم را مملو از بهترین دوره‌های مرتبط با نوشتن و خواندن دیدم.

بعد از مطالعه و آموختن هر چه بیشتر، شروع به نوشتن کتاب‌هایی به‌صورت رسمی برای خودم و همین‌طور به شکل همکاری با دوستانی دیگر کردم که ثمره‌اش چند کتاب الکترونیکی و چند جلد کتاب کاغذی دیگر شد که در دست طراحی و چاپ هستند.

در مدت کوتاهی از نوشتن کتاب‌های الکترونیکی و انتشار آن‌ها، بازخوردهای محبت‌آمیز و بسیار زیادی دریافت کردم و از حجم استقبال این کتاب‌ها شگفت‌زده شدم. خوانندگان بسیار زیادی برایم ایمیل فرستادند و پیام‌های تشکر و محبت خود را از خواندن کتاب‌هایم عنوان کردند.

چند وقتی بعد از نوشتن به‌صورت جدی و انتشار مقالات مختلف در وب‌سایتم، سفارش کتابی برایم ارسال شد و بعد از تأییدیه کتاب اول، سفارش کتاب‌های دیگر و درنهایت درخواست‌هایی برای ده‌ها جلد کتاب دیگر را با شوق و لذت پذیرفتم.

دلیل کمرنگ شدن فعالیت‌های دیگرم در طول سال، به نوشتن تمام‌وقت و جدیِ چندین و چند جلد کتاب در حوزه‌های مختلف و بعضاً متفاوت برمی‌گردد که علاوه بر لذت در انجام کار، برای من بزرگ‌ترین کلاس آموزش نوشتن هم بود.

ازآنجایی‌که به‌صورت ghostwriter (نویسنده در سایه) با شرکت‌ها و مؤسسات و اشخاص مختلف همکاری داشته و رضایت صددرصدی آن‌ها را از نوشتن کتاب جلب کرده‌ام، بر آن شدم تا دوره‌ای ترتیب بدهم و بهترین دستاوردهایم را از نوشتن کتاب‌های مختلف با شما در میان بگذارم.

 

 هدف من از طراحی این دوره

همان‌طور که بارها در طول دوره اشاره‌کرده‌ام، بزرگ‌ترین هدفم از طراحی دورۀ کتاب نویسی این است که هزینه‌های شما را برای پیمودن مسیری مشابه تا حد امکان کاهش دهم و با در اختیار گذاشتن بزرگ‌ترین دانسته‌ها و داشته‌هایم در این راه، فرصتی برایتان فراهم کنم تا با دغدغه و تنش کمتر، سرعت بیشتر و آزمون‌وخطای کمتری، کتاب خود را بنویسید و با به‌کارگیری و اجرای مطالب عنوان‌شده، اطمینان حاصل کنید که کتاب شما درنهایت از استانداردهای کیفی لازم برخوردار خواهد بود.

کتاب کتاب نویسی - ناهید عبدی - آموزش نوشتن کتاب

 برای خرید و دانلود آنی و کامل این دوره روی لینک زیر کلیک کنید:

تهیه دوره

 چرا نوشتن کتاب را مفید می‌دانم؟

کتاب‌ها برای من مقدس هستند. همیشه از نگاه کردن به کتاب‌های یک کتابخانه و حجم آگاهی که در آن فضای کوچک فشرده‌شده، شگفت‌زده می‌شوم. تلاشم هم بر این بوده است تا حد امکان کتاب‌هایی را بخوانم که چنین قداستی را در ذهنم پررنگ‌تر کند. ازاین‌رو وقتی دوستان و اطرافیان تصمیم به نوشتن کتابی می‌گیرند، به سهم خودم تلاش می‌کنم این دستاورد عظیم و شگفت انسانی را در مسیری هدایت کنم که ارزش بیشتر و دستاوردهای واقعی‌تر برای نویسنده و خواننده‌اش فراهم کند.

از طرفی، کتاب نوشتن را یکی از بهترین راه‌ها برای کسب اعتبار و رشد و توسعۀ فردی می‌دانم. کمتر تلاشی به‌اندازۀ تلاش برای نوشتن یک کتاب خوب و به بار نشاندن یک فکر از آغاز تا پایان، می‌تواند ذهن را آماده و افکار فرد را پخته و منظم کند.

امروزه با در اختیار داشتن فضای دیجیتال، نوشتن کتاب از هر زمان دیگری ساده‌تر، کم‌هزینه‌تر و امکان‌پذیرتر شده است.

شما با نوشتن یک کتاب خوب و انتشار آن، به‌راحتی می‌توانید وجهۀ حرفه‌ای‌تر و معتبرتری برای خود بسازید و بدون اینکه هزینۀ خاصی را متحمل شوید، قادر خواهید بود کتاب خود را به دست هزاران نفر برسانید و از این طریق، دانسته‌ها و افکار خود را با دیگران شریک شوید.

کتاب‌های غیرداستانی زیادی نوشته می‌شوند که تکرار همان حرف‌های قبلی هستند بدون ذره‌ای خلاقیت یا جمله‌ای تازه که خواننده را به فکر کردن وادارند. جایگزین چنین کتاب‌هایی، می‌تواند نوشته‌های فردی باشد که با ارائۀ نمونه‌های واقعی، چالش‌ها و همین‌طور تجربیاتی که برای به دست آوردنشان هزینه‌های سنگینی داده است، خواننده را آموزش دهد و از تکرار دوبارۀ آن اشتباهات برای خواننده جلوگیری کند.

 

  این دوره به درد چه کسانی می‌خورد؟

 • کسانی که علاقه‌مند به نوشتن کتاب‌های غیرداستانی هستند.
 • کسانی که مدت‌هاست ایده‌ای در سر دارند اما نمی‌توانند آن را به کتاب تبدیل کنند.
 • کسانی که می‌خواهند کتابی بنویسند اما ایده‌ای در سر ندارند.
 • کسانی که به اهمیت کتاب نوشتن پی برده‌اند اما نمی‌دانند از کجا شروع کنند.
 • کسانی که نوشتن و سامان دادن به افکارشان برایشان دشوار است.
 • کسانی که به ساخت برند شخصی و کسب اعتبار از طریق کتاب‌نویسی فکر می‌کنند.
 • کسانی که وبلاگ یا وب‌سایتی دارند و در آن مطالبی را به اشتراک گذاشته‌اند و قصد دارند این مطالب را به یک کتاب تبدیل کنند.
 • کسانی که می‌خواهند بدون صرف هزینه، در کوتاه‌ترین زمان ممکن کتاب خود را بنویسند و منتشر کنند.
 • کسانی که حرفی برای گفتن دارند که می‌خواهند آن را در قالب کتابی عنوان کنند.
 • کسانی که می‌خواهند به‌واسطۀ نوشتن کتاب، برای کسب‌وکار خود اعتبار ایجاد کنند.

  این دوره چه کمکی به شما می‌کند و بعد از گذراندن آنچه دستاوردهایی خواهید داشت؟

در این دوره یاد می‌گیرید تا کتابی را از صفر تا صد بنا کنید و با اجرای دستورالعمل‌های پیشنهادشده در دوره، درنهایت کتاب خود را با ساختاری استاندارد و محتوایی دل‌نشین خواهید نوشت.

شما در این دوره یاد می‌گیرید که چطور به ایده‌های جدید و بکر دست پیدا کنید، چطور ایده‌های ذهنی خود را پرورش دهید و با چه ساختاری آن‌ها را به کلمه تبدیل کنید و در قالب یک کتاب خواندنی در اختیار دیگران قرار دهید.

حتی اگر در نوشتن کاملاً مبتدی باشید، با کمک آموزش‌هایی که در این دوره عنوان کرده‌ام قادر خواهید بود دست به قلم ببرید و شروع به نوشتن کنید.

نوشتن کتابی استاندارد در انتهای دوره به شما کمک می‌کند تا اعتبار بیشتری برای خود کسب کنید و به‌واسطۀ کتابی که با استانداردهای لازم می‌نویسید، وجهه‌ای حرفه‌ای‌تر برای خود و کسب‌وکارتان فراهم کنید.

با به‌کارگیری آموزه‌های این دوره، قادر خواهید بوید به ذهن خود نظم بدهید و افکار پراکنده و بسیاری را که در ذهن دارید سامان داده و در قالب محتوایی ارزشمند وارد زندگی خود و مخاطبان خود کنید.

علاوه بر نوشتن یک کتاب خوب، این دوره به شما کمک می‌کند تا فرآیند تولید محتوای مفید و مخاطب پسند را یاد بگیرید. همین‌طور با کمک روش‌هایی که برای مطالعه کردن، برنامه‌ریزی کردن و ایده یابی به دست می‌آورید، رشد فردی و توسعه در زندگی و کار خود را تجربه خواهید کرد.

 

 موضوعاتی که در این دوره به آن‌ها پرداخته می‌شود:

 1. نویسندگی آنلاین

اهمیت نوشتن در فضای دیجیتال و تولید کتاب الکترونیکی

 1. ایده‌یابی برای نوشتن

روش‌های مختلف تولید ایده‌های خلاقانه

 1. برنامه‌ریزی برای تولید و نشر محتوای کتاب

نحوۀ برنامه‌ریزی برای نوشتن و به ثمر رساندن پروژۀ کتاب در بهترین زمان ممکن

 1. روش‌های مطالعه و یادگیری

روش‌های مختلف مطالعه کردن و یادگیری از کتاب

 1. اصول نوشتن کتاب

ارائۀ روش‌های مختلف نوشتن و تبدیل ایده به محتوای کتاب

 1. ویرایش کردن کتاب

الزامات و نکات مهم ویرایش و بازنویسی کتاب

 1. نحوۀ چاپ و نشر کتاب

مراحل چاپ و نشر کتاب و توصیه‌هایی برای انتشار کتاب در بهترین حالت ممکن

 

نحوۀ آموزش در این دوره به چه شکل است؟

 • شما محتوای این دوره را در قالب یک کتاب دریافت خواهید کرد. کتاب دوره در 5 فصل با این عناوین در اختیار شما قرار می‌گیرد:

جلد کتاب کتاب‌نویسیفصل اول: ایده‌یابی و ساختار دادن به ایده‌ها

فصل دوم: خواندن برای نوشتن

فصل سوم: اصول برنامه‌ریزی برای نوشتن

فصل چهارم: اصول نویسندگی

فصل پنجم: ویرایش محتوای کتاب

 • همچنین 12 فایل صوتی در اختیار شما قرار می‌گیرد که مکمل مباحث مطرح شده در کتاب دوره است. مدت‌زمان تقریبی این فایل‌ها در حدود 1 ساعت و 40 دقیقه است.

نمونۀ فایل صوتی:

قیمت محصول آموزشی کتاب‌نویسی:

با تخفیف ویژه برای 100 نفر اول:

99 هزار تومان

قیمت اصلی دوره: 199 هزار تومان

 برای خرید و دانلود آنی و کامل این دوره روی لینک زیر کلیک کنید:

تهیه دوره

 

 مدرس دوره چه کسی است؟

ناهید عبدی-کتاب نویسی