ناهید عبدی

۴ درس بزرگ برای تولید محتوا

کارآفرینانی که از راه تولید محتوا کسب درآمد می‌کنند، می‌توانند با دقیق شدن روی بسیاری از قوانین حاکم بر کسب‌وکارهای دیگر و به‌کارگیری آن‌ها، شاهد رشد زودهنگام در فعالیت‌هایشان باشند.

برای ساخت شرکتی انسانی در عصر ماشین‌ها، تیم لبرکت، ۴ توصیه دارد که فکر می‌کنم می‌تواند موردتوجه تولیدکنندگان محتوا نیز قرار بگیرد.

  1. غیرلازم‌ها را انجام بده

اگر به حجم گسترده‌ای از محتوا که روزانه در فضای وب منتشر می‌شود، نگاهی اجمالی بیندازید متوجه خواهید شد که بسیاری از آن‌ها برای پاسخگویی به ضروریات، تولید می‌شوند.

تولیدکنندگان حرفه‌ای محتوا، به آنچه موردنیاز مخاطب است بسنده نمی‌کنند و پا را فراتر از محدودیت‌های تعریف‌شده در ذهن مخاطبان می‌گذارند.

آن‌ها با انجام دادن غیرلازم‌ها و تولید محتوایی آینده‌نگر، تمایز پایدار ایجاد می‌کنند.

  1. صمیمیت ایجاد کن

بهترین نوع صمیمیت قابل‌تعریف بین تولیدکنندۀ محتوا و مخاطب، احساس تعلقی است که محتوا در ذهن مخاطب ایجاد می‌کند.

تولید محتوا باید متمرکز بر ایجاد رابطه‌ای قوی‌تر در بین مخاطبان موجود باشد. همان چیزی که عموماً عکس آن را شاهد هستیم. تولیدکنندگان محتوا، بیش‌ترین وقت و انرژی را برای تقویت روابط ضعیف یا ایجاد روابط جدید می‌گذارند.

  1. زشت بمان

محتوایی که واقعیت‌ها را می‌گوید، احتمالاً به‌اندازۀ محتوایی که گلچین شده است و احساس خوبی در مخاطب ایجاد می‌کند، زیبا نیست اما یک مزیت عمده دارد:

مخاطب آن را بیشتر باور می‌کند.

ایجاد احساس خوب در مخاطب ممکن است چندان پایدار نباشد اما وقتی از واقعیت‌ها صحبت به میان می‌آید، باورپذیری محتوا برای مخاطب بیشتر می‌شود. چنین محتوایی ماندگارتر است.

  1. بازخورد بگیر

بازخورد گرفتن از مخاطب، به‌نوعی آسیب‌پذیر شدن است؛ اما نوعی از آسیب‌پذیری که ارزشش را دارد.

مطمئناً همیشه نظرات مخاطبان، مثبت و شنیدنی نیست اما این امکان را فراهم می‌کند که محتوا مسیر درست‌تری را طی کند.

عضویت در کانال تلگرام ناهید عبدی

3 پاسخ

  1. ازدیدگاه بنده که یه زن خانه دار هستم یک زن که بتونه یه کار افرین نمونه باشه یک قهرمان یا یه اسطوره هسش ومن به شخصه به خانوم ناهید عبدی احترام زیادی قائلم وبرام یه الگوی یه زن نمونه هسش امیدوارم بتونم درس های زیادی از این زن قهرمان یاد بگیرم وسرلوحه زندگی خودم قرار بدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *